+421948021743
info@rekonstrukciedombyt.sk

Murovanie bytového jadra

Murovanie bytového jadra

Výber správnych materiálov je rozhodujúci pri prerábke bytového jadra. Na trhu existuje mnoho výrobcov, ktorí ponúkajú kvalitné produkty.

Pri rozhodovaní, ktorý materiál zvoliť, je dôležité mať na pamäti niekoľko kritérií. V tomto článku sa pozrieme na rôzne stavebné materiály vhodné na murovanie bytového jadra a faktory, ktoré by ste mali zvažovať pri ich výbere.

Murovanie bytového jadra a výber materiálu

Ak plánujete modernizovať svoj byt, je pravdepodobné, že váš bytový interiér potrebuje zmenu. Jednou z dôležitých úprav môže byť výmena starého umakartového jadra za murované. Predovšetkým v kúpeľni, kde je vysoká vlhkosť a mení sa teplota, je dôležité mať pevné a odolné jadro.

Keďže pri stavbe starších bytov sa nepočítalo s neskôr nutnou zmenou jadier, je dôležité vybrať materiál, ktorý je nielen odľahčený, ale aj dostatočne pevný. Existuje niekoľko možností, ako napríklad Ytong, biely pórobetón, sadrokartón a ďalšie.

Ytong: Klasická voľba pre stabilitu a odolnosť

Tvárnice Ytong sú známe svojou tepelnou izoláciou, stabilitou a odolnosťou. Vyrábajú sa z prírodných materiálov, ako sú piesok, vápno, cement a voda. Ich biela farba je výsledkom použitia čistých surovín.

Aké hrúbky tvárnic nájdete na trhu?

Tvárnice sú dostupné v rôznych hrúbkach, pričom najčastejšie sa stretávame s hrúbkami 5 cm, 7,5 cm a 10 cm a viac. Pre murovanie bytového jadra sa odporúčajú tvárnice s hrúbkou 10 cm, zatiaľ čo tenšie varianty sa využívajú pre murované sprchové kúty alebo poličky.

Prečo si vybrať tvárnice?

Tvárnice sú obľúbenou voľbou pri murovaní bytových jadier, a to nielen kvôli ich ľahkej manipulácii, ale aj pre možnosť ľahkého obkladu. Stavebné firmy potvrdia, že práca s týmito materiálmi je pohodlná a efektívna. Ak plánujete prerábať bytové jadro, tvárnice sú jednou z najlepších voľieb.