+421948021743
info@rekonstrukciedombyt.sk

Zatepľovacie práce Košice a okolie

Zateplovacie práce Košice a okolie

Zatepľovacie práce

Zateplenie rodinných domov

Okrem rekonštrukcií domov a bytov sa venujeme aj zatepľovaniu rodinných domov. Najčastejšie sa jedná o izoláciu proti zemnej vlhkosti, zateplenie fasády a výmenu okien. Najžiadanejším efektom býva úspora energie na vykurovanie a s tým súvisiacich finančných nákladov. Kvalitné zateplenie ale vášmu domu prinesie oveľa viac.

Zateplenie rodinného domu nielen ušetrí:

  • spomalí starnutie domu
  • chráni pred zatekaním dažďovej vody
  • zamedzí tvorbe plesní
  • izoluje proti chladu i proti letným horúčavám
  • nová fasáda zatraktívni vzhľad domu

Zatepľovanie rodinných domov vykonávame pomocou kontaktných zatepľovacích systémov (ETICS), ku ktorých aplikácii sme odborne vyškolení a certifikovaní. Iba u starších domov, ktoré nie je možné izolovať od zemnej vlhkosti, sa používa odvetrávaná fasáda, kde ako tepelná izolácia obvykle slúži minerálna vlna alebo celulóza.

Zateplenie fasády môže slúžiť ku skvalitneniu bývania v starších rodinných domoch, a je väčšinou súčasťou výstavby nových domov. V každom prípade sa jedná o individuálne riešenie, ktoré prispôsobíme konkrétnym požiadavkám vášho obydlia.

Čo predchádza zatepleniu rodinných domov:

Určíme optimálnu hrúbku izolácie s ohľadom na umiestnenie a členitosť stavby, riziko požiaru a pod. Zvolíme vhodný materiál tepelnej izolácie. Vykonáme podrobnú projektovú prípravu.